Swędzące wargi sromowe, całe pokryte małymi krostkami - co to jest?

Witam, od pół roku borykam się z okropnym swędzeniem warg sromowych, które pokryte są ogromną ilością małych białych krostek (duże i małe). Byłam leczona na grzybicę i nic to nie pomogło. Byłam badana już na Clamydie, HPV oraz robiłam posiew tlenowy i beztlenowy, który wykazał mi tylko paciorkowca. Dostałam antybiotyk, jeszcze nie wiem czy wyeliminować bakterię, ale na pewno krostki i świąd nie minęły. Jeszcze dodam, że od paru miesięcy używam proszku hipoalergicznego, wyłącznie bawełnianej bielizny i prawie nie uprawiam seksu. Jestem już na prawdę załamana, bo żaden ginekolog nie zdiagnozował dobrze mojej przypadłości, bardzo chciałabym zajść w ciąże, a przez tą chorobę wszystko mi się przeciąga w czasie. Proszę o radę, co to może być?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety bez badania, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie potrafię udzielić odpowiedzi co może być powodem zmian.

Uporczywy świąd może pojawiać się w przebiegu niektórych chorób ogólnoustrojowych - na przykład cukrzycy, w przebiegu chorób nerek lub wątroby. Może warto wykonać podstawowe badania w celu ich wykluczenia. Najlepiej przeprowadzić je pod kontrolą lekarza rodzinnego.
Również choroby pasożytnicze mogą być sprawcą opisanych objawów.

Warto zmiany skonsultować także u lekarza dermatologa.

Pozdrawiam