Swędzące wybroczyny: do jakiego specjalisty się skierować?

Od ok. 4 tygodni na całym ciele, bardziej nasilone na nogach, pojawiają mi się swędzące wybroczyny. Biorę na stałe T*** 180. Lekarz dermatolog kazał zwiększyć dawkę, dorzucił X***, ponieważ na rękach i tułowiu rozpoznał przewlekłą pokrzywkę. Na nogach to wygląda zupełnie inaczej i nie przechodzi. Najbardziej swędzi wieczorami i bardzo przeszkadza kiedy jest mi ciepło. Moje pytanie brzmi - do jakiego lekarza pójść, aby sobie pomóc?

ponad rok temu

Witam.

Nie widząc zmian, trudno mi oceniać, jednak opis sugeruje inny niż wybroczyny charakter zmian skórnych. Wybroczyny to wynaczynienia krw - wylewy - w tym wypadku podskórne. Takie zmiany zazwyczaj nie powodują świądu. Jeśli nie są to zmiany pokrzywkowe- mały pęcherz na podłożu rumieniowym-mogą mieć charakter rumieniowy, grudkowy lub ich kombinację. Właściwym specjalistą jest w tym przypadku dermatolog, bowiem przed wlączeniem właściwego leczenia, konieczna jest wcześniejsza dokładna ocena zmian.
Pozdrawiam.