Swędzący napletek

WITAM. Od wielu miesięcy zmagam się ze swędzeniem penisa. Byłem u lekarza. Najpierw powiedział, że to opryszczka, zapisał lek, zużyłem 120 tab. Trochę pomogło, ale nie do końca. Później niby grzybica - zapisał kolejny lek, też nie pomogło. Dalej maść - w sumie łagodzi świąd, ale jak przestanę używać, powraca. Swędzi na napletku, cały czas w jednym i tym samym miejscu, i widoczne jest zaczerwienienie. Kiedyś przy uciążliwym jakby ataku, pojawiła się nawet ranka krwawiąca i ból. Po lekach było lepiej, ale tak jak piszę, nie do końca. Z małżonką kontakt rzadki i z prezerwatywą. Też miała dolegliwości grzybiczne, ale na razie spokój . Proszę o pomoc. Jacek

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Na podstawie opisywanych dolegliwości radziłabym kontakt z dermatologiem, który po pierwsze - obejrzy dokładnie zmiany, po drugie - wykluczy zmiany grzybicze, a po trzecie - wykluczy inne choroby przewlekłe dermatologiczne, które mogą przebiegać również w takiej lokalizacji, a których cechą jest świąd (liszaj płaski, łuszczyca).