Swędzący rumień wokół oczu. Co to takiego?

Witam! Mam 19 lat i od piątku 20 listopada rozpoczęły się moje problemy związane z oczami (zapaleniem spojówek). Zaczęło się od tego, że zauważyłam zmiany na powiekach w postaci zaczerwienienia a w późniejszych dniach także spuchnięcie, które po 2/3 dniach się bardzo nasiliło. Byłam w zeszły poniedziałek u swojej lekarki i jak jej zasugerowałam, że to mogą być objawy zapalenia spojówek, to ona to potwierdziła i tak tydzień chodziłam do szkoły, a moje objawy raz się nasilały, raz opuchlizna i zaczerwienienie było mniejsze, bądź chwilami już brunatne. W piątek już było w miarę dobrze, jednak przez sobotę/niedzielę znowu wszystko powróciło. Teraz mam od nowa opuchnięte oczy, a dzisiaj pojawił się tak jakby rumień wokół oczu, przypominający poparzenie, który mocno swędzi i sięga już do połowy policzek i występuje na całych powiekach. Jutro z samego rana pójdę do mojej lekarki pokazać, że jej diagnoza nie była słuszna, ale nie wiem co mam dalej z tym robić? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!

Witam serdecznie.
Niestety nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie bez możliwości obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu. Niestety konieczna jest wizyta u lekarza.
Jest możliwe, że objawy mają podłoże alergiczne. Proszę zwrócić uwagę co nasila zmiany. Warto zastanowić się czy w ostatnim czasie w Pani otoczeniu nie pojawiło się coś nowego.
Pozdrawiam.