Swędzenie dłoni i stóp od wewnętrznej strony

Dzień dobry! Proszę o pomoc i poradę. Chorobę zauważyłam 2 miesiące temu, swędzą mnie dłonie i stopy od wewnętrznej strony. Pod wpływem drapania powstają złuszczające miejsca. Trzy dni temu nastąpiło pęknięcie skóry pod podeszwą. Byłam u lekarza dermatologa 3 tygodnie temu, zapisał mi maści Cerkoderm 30 oraz Belosalic. Stwierdził egzemę, martwi mnie, że zmiany skórne się powiększają, nie widzę żadnej poprawy. Proszę o pomoc, być może to nie jest egzema tylko jakaś inna choroba. Pozdrawiam serdecznie lekarza opisującego mój przypadek.

Witam! Opisane zmiany mogą mieć kilka przyczyn. Oprócz egzemy wśród przyczyn należy także upatrywać infekcji grzybiczej. Aby ustalić najbardziej prawdopodobne rozpoznanie konieczna jest bezpośrednia ocena zmian oraz ewentualne badania dodatkowe. Proponuję zgłosić się do bardziej doświadczonego dermatologa, który zweryfikuje rozpoznanie i leczenie. W tej chwili nie można powiedzieć nic więcej. Zachęcam do wizyty u doświadczonego dermatologa. Pozdrawiam serdecznie!