Swędzenie i gęsty śluz a grzybica pochwy

Mam 19 lat, i od jakiegoś tygodnia swędzi mnie pochwa, wydziela się również bardzo gęsty biały śluz konsystencji kleju. Czytałam, że może być to grzybica. Czy da się to wyleczyć czy tylko zaleczyć?

Lek. Marta Hat

Witam!

Objawy, które Pani opisuje rzeczywiście mogą sugerować występowanie grzybicy pochwy. Jest to choroba infekcyjna, która wymaga leczenia farmakologicznego. Należy zgłosić się do lekarza - najlepiej ginekologa, który po osobistym badaniu postawi odpowiednią diagnozę i zastosuje odpowiednie leczenie. Jest to choroba, którą da się wyleczyć. Do lekarza należy zgłosić się jak najszybciej - to pozwala na szybkie opanowanie objawów, zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań oraz nawrotu choroby. Leczeniu należy poddać także partnera seksualnego, zwłaszcza przy nawracających infekcjach.

Pozdrawiam serdecznie!