Swędzenie i pęcherze na wargach sromowych - co to może być?

Witam, mam 24 lata, od ok 5 miesięcy mam problem ze zmianami na wargach sromowych. Odczuwam swędzenie, pieczenie, ból (również ból podczas wprowadzania penisa do pochwy). Wargi są zaczerwienione i na wysokości wejścia do pochwy pojawiły się jakby dwa pęcherze, skóra z lekko białym nalotem, czasami pękająca. Po stosunku nabłonek z pochwy schodzi mi dosłownie małymi kawałkami, dlatego praktycznie nie współżyje. Również wydzielina z pochwy nie jest normalna, przypomina białą maź. Badania PH pochwy nie wskazują na grzybicę (PH 4,5). Byłam leczona maścią na grzyby i bakterie, bezskutecznie. Zmiana środków do higieny nie pomogła. Mój partner po stosunku ze mną odczuwa swędzenie i wyskakują mu małe krostki. Mam pytanie czy moje dolegliwości mogą być związane ze zmianami hormonalnymi? Czy te zaburzenia z nabłonkiem w pochwie mogą mieć związek z obniżeniem poziomu któregoś z hormonów odpowiedzialnego za jego prawidłowe funkcjonowanie? Te objawy występują u mnie od czasu przerwania tabletek antykoncepcyjnych. I jakie badanie musiałabym zrobić, żeby dowiedzieć się co mi faktycznie jest?

Witam serdecznie!

Przyczyną raczej nie są zmiany hormonalne, gdyż po współżyciu objawy występują również u Partnera, co raczej wskazuje na infekcyjny charakter zmian.

Być może sprawcą nie są grzyby czy bakterie, a na przykład wirusy (wirus opryszczki). Z pewnością sprawa wymaga wyjaśnienia.

Jeżeli do tej pory  nie korzystała Pani z konsultacji dermatologa, może warto wziąć to pod uwagę. Dobrze byłoby namówić na wizytę również Partnera, najlepiej w okresie gdy występują także u niego zmiany skórne.
Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian leczenie powinno być prowadzone równocześnie u Pani i Partnera.

Pozdrawiam