Swędzenie i pękanie ust

Dzień dobry czym smarować usta bo mam cale zaczerwienione i mnie pieką i swędzą.

Witam,
być może brakuje Panu witamin - stąd pękające, swędzące i suche usta. Jednak możliwa jest również opryszczka wargowa, która objawia się w podobny sposób.
Proszę w aptece zapytać o dostępne preparaty na opryszczkę w formie maści oraz preparaty multiwitaminowe.
Ważne jest również stałe nawilżanie ust - szminki nawilżające itd.
Pozdrawiam