Swędzenie i pieczenie penisa

Witam! Mam 16 lat i jestem mężczyzną. Od jakiegoś czasy zauważyłem zmiany na penisie, a dokladnie na żołędzi! Jest to raz swędzenie, raz pieczenie i przy dotyku boli żołądź. Przy ujściu cewki moczowej trochę mnie piecze, ale przy oddawaniu moczu nic nie boli! Byłem już u dermatologa i dał mi tabletki na grzybicę, ale nic nie pomogło! Teraz smaruję maścią i na razie nic nie pomaga, i nie mogę się tego pozbyć! Ostatnio robiłem wynik moczu, ale wyniki będę mieć jutro, bo mnie boli często brzuch w okolicy pęcherza moczowego i lekarz zalecił mi badanie moczu! Może to coś wyjaśni! Co to może być?

Witam!

Odpowiedź na Pańskie pytania może dać lekarz, który Pana badał i który zapozna się z wynikami Pańskich badań. Swędzące zmiany skórne na prąciu rzeczywiście przywodzą na myśl infekcję grzybiczą, a ból podbrzusza w okolicy pęcherza może sugerować infekcję dróg moczowych. Niewykluczone, że oba te schorzenia występują u Pana jednocześnie. Z drugiej strony przyczyna może być zupełnie inna. W każdym razie tok diagnostyczny, który zlecił Pana lekarz jest jak najbardziej właściwy, więc proszę mu zaufać. Musi Pan brać pod uwagę, że grzybica wymaga czasami dłuższego leczenia (nie przejdzie w 3 dni).

Pozdrawiam!