Swędzenie i zmiany skórne na prąciu

Witam serdecznie! Mam 25 lat i męski problem, z którym wstydzę się iść do lekarza i bardzo się tym martwię, w związku z czym bardzo proszę o poradę on-line. Około tygodnia temu zaczęło swędzieć mnie wędzidełko pod penisem, po około dwóch dniach swędzenie minęło i w tym miejscu pojawiła się mała nadżerka (ubytek w tkance) ok. 1 mm na samym środku wędzidełka. Wokół zaś jest biała skóra, nie jest to ropna zmiana, wokół raczej taka blada skóra. Zmiana trwa już ok. 10 dni i nie zmienia się w żaden sposób. Zawsze bardzo dbam o higienę (prysznic 2 razy dziennie), lecz ostatnio miałem taki tryb życia, że często jeździłem samochodem i ta higiena nie była tak intensywna. Wyczytałem w Internecie, że może być to zapalenie żołędzi i napletka. Bardzo proszę o poradę oraz informację, jaką maść mogę zastosować w celu leczenia i czy tradycyjna wizyta u lekarza będzie konieczna? Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Każda zmiana skórna powinna być obejrzana przez lekarza. Przed ustaleniem rozpoznania konieczne jest dokładne zebranie wywiadu chorobowego (aktywność seksualna, choroby przewlekłe, tryb życia itp.) oraz obejrzenie zmiany. Fakt, iż zmiana jest zaczerwieniona i bolesna świadczy o infekcji, a tym samym o toczącym się stanie zapalnym. W takiej sytuacji niezbędna jest wizyta u lekarza, który ustali etiologię zakażenia i zastosuje odpowiednie leczenie. Zdecydowana większość skutecznych preparatów dostępna jest wyłącznie na receptę, dlatego konsultacja lekarska jest właściwie niezbędna.

Specjalistami, do których może się Pan zgłosić ze swoim problemem są: dermatolog, lekarz rodzinny, względnie urolog (tutaj konieczne jest skierowanie).

Pozdrawiam