Swędzenie miejsc intymnych - czy to grzybica pochwy?

Moja córka ma 5 lat. Podejrzewam u niej grzybice pochwy, ponieważ często swędzi ją dupka i psipsia. No i czuć brzydki zapach na majteczkach. Lekarka przepisała jej krem t*** ale na ulotce pisze nie stosować w okolice odbytu i narządów płciowych. Nie wiem co mam teraz robić. Proszę o radę. Czy używać tego kremu czy może jakiegoś innego.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Opisane przez Panią objawy, ze względu na swą małą charakterystyczność, mogą być związane z bardzo wieloma stanami chorobowymi u dzieci.

Wspomniany przez Panią lek ma działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i zwężające naczynia krwionośne. Używany jest jednak w zakażeniach bakteryjnych, a nie grzybiczych. Rzeczywiście powinien być ostrożnie stosowany u dzieci, ze względu na możliwe powikłania.

Proszę skonsultować wszystkie swoje wątpliwości, opisując dokładnie występujące objawy,  z lekarzem prowadzącym, który mając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia i ewentualnie podjąć decyzję co do dalszego postępowania.

Z wyrazami szacunku,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl