Swędzenie odbytu

Miesiąc temu urodziłam dziecko. Przy porodzie miałam problem z sikaniem, wkladali mi rurkę i odciągali mocz. Zarazili mnie jakąś bakterią. Miałam bóle brzucha. Potem udałam się do lekarza, dał mi antybiotyk, ale on nie skutkował po dziesięciu dniach stosowania. Dał mi następny na siedem dni. Teraz ból ustąpił, ale mam straszne swędzenia odbytu. Co mam zrobić? Nie mogę już wytrzymać...

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Po długiej antybiotykoterapii mogła u Pani wystąpić grzybica odbytu (na przyszłość, podczas przyjmowania antybiotyków, proszę zażywać probiotyki - tzw. leki osłonowe, lub spożywać codziennie jogurty, kefiry). Może Pani spróbować przez 2-3 dni używać maści przeciwgrzybiczej dostępnej w aptece bez recepty, jednak najlepiej by było, gdyby udała się Pani do lekarza, gdyż przyczyny świądu odbytu mogą być także inne, np. owsiki, zapalenie guzków krwawniczych, zwanych popularnie hemoroidami (czasem powstają u kobiet po porodzie).

Pozdrawiam!