Swędzenie okolic intymnych - co to?

Od dłuższego czasu, co jakiś czas, ale bardzo rzadko lekko swędzą mnie okolice intymne. Nie są opuchnięte ani czerwone. Moja wydzielina jest biała, ale konsystencja przypomina śluz. Co to może być? Dodam jeszcze, że te swędzenia są lekkie i rzadkie.

ponad rok temu

Witam serdecznie!
Przyczyną dolegliwości może być podrażnienie na przykład w wyniku zastawanych kosmetyków, środków do higieny intymnej czy środków czystości. Jeżeli depiluje Pani okolice intymne również to może być przyczyna pojawiających sie objawów.
Powodem  może być także infekcja grzybicza (najczęściej grzyby z Candida), dolegliwości mogą pojawiać się także w przebiegu chorób pasożytniczych ( świerzb, owsiki) jednak wówczas dolegliwości występowałyby codziennie.
Wskazana jest wizyta u ginekologa i wyjaśnienie charakteru dolegliwości.
Warto również pamiętać o przewiewnej i naturalnej bieliźnie.

Pozdrawiam