Swędzenie okolic ucha zewnętrznego

Prosze o pomoc mam problem ze swedzeniem w okolicach ucha zewnetrznego. Lekarz stwierdzil zapalenie ucha przepisal antybiotyk i dokladnie dwa tygodnie od odstawienia antybiotyku ucho nadal swedzi ze az wkladam rozne dziwne rzeczy zeby sie tam podrapac. Problem trwa juz ponad rok. Probowalem uzywac oleju z oliwek by utrzymywac skore ucha natluszczona bo inny lekarz tak zalecil ale problem nie ustapil. Bardzo blagam o jakiekolwiek wskazowki, moj lekarz rodzinny wydaje sie byc bezradny. Dziekuje

Jest to najczęściej egzema tyczne zapaleni skóry na tle alergicznym, które niestety przechodzi czasem w grzybicze. Należy poszukać przyczyny w swoim otoczeniu-Pościel z pierzem,wełną..proszek do prania, kosmetyki, środowisko pracy, remont mieszkania itd.....Antybiotyki pogłębiają ewentualny stan grzybiczy, nie tędy droga.