Swędzenie okolic warg sromowych

Bardzo swędzi mnie miejsce nad łchtaczką i nieświadomie w nocy je drapię, w dzień tego aż tak nie odczuwam. Nie widzę tam żadnych krost itp. nawet nie jest to czerwone. Czasami jak to podrapię to aż do krwi... Mam to już gdzieś od roku, czasami przestawało, ale na krótko... :( Myję się specjalnym żelem do higieny intymnej i nic... Wolałabym jakieś sposoby domowe czy coś... bardzo mi to przeszkadza, pomocy...

ponad rok temu

Witam serdecznie.
Może Pani spróbować zmienić płyn do higieny intymnej na łagodniejszy. Można rozważyć zmianę proszku do prania i płynu do płukania, być może objawy wynikają z podrażnienia po stosowanych środkach.
Jeżeli świąd nie ustąpi konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam.