Swędzenie pochwy a globulki i maść Travocort

Witam, ginekolog przepisał mi gynalgin na 5 dni po 1 globulce, ponieważ w wymazie wyszły bakterie gram dodatnie, nie przepisał mi nic do smarowania na zewnątrz. Czy mogę smarować okolice pochwy travocortem(odczuwam swędzenie warg sromowych) stosując jednocześnie globulki gynalgin? I czy mogę przerwać stosowanie globulek na czas miesiączki i po niej dokończyć leczenie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie zaleca się przerywania stosowania leku, ponieważ efekt terapeutyczny nie będzie zachowany. Można zastosować dodatkowy lek. Warto jednak pamiętać iż w swoim składzie ma on substancję czynną skierowaną w kierunku grzybicy a jak sądzę Pani Ginekolog sugeruje wystąpienie infekcji bakteryjnej opierając się na podstawie wymazu.