Swędzenie sromu, białe plamki w kale - czy to drożdżyca?

Witam! Od niedawna występują u mnie takie objawy jak swędzenie sromu i białe plamki w kale. Czy to jest drożdżyca? Do jakiego lekarza powinnam pójść, żeby przepisał mi odpowiednią kurację? Czy mogłam to złapać przez to, że ostatnio byłam chora i dostawałam zastrzyki, które działały jak antybiotyki i to duże dawki (podczas choroby nie miałam tych objawów)? Bardzo się martwię tymi objawami. Z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję drożdżakową sromu i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Aby potwierdzić takie podejrzenie konieczne jest badanie ginekologiczne. Po właściwym rozpoznaniu może zostać zlecone leczenie przeciwgrzybicze ogólne, które powinno spowodować ustąpienie wszystkich dolegliwości i wyleczenie.
Antybiotykoterapia o szerokim spektrum jest ważnym czynnikiem sprzyjającym występowaniu infekcji drożdżakowej. Podczas takiej antybiotykoterapii ważne jest stosowanie produktów żywieniowych i preparatów zawierających kolonie pałeczek kwasu mlekowego.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem lub ewentualnie z lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl