Swędzenie twarzy

Dzień Dobry. Przepraszam za nieprecyzyjny opis mojej choroby. Tak więc te zaczerwienienie ma rodzaj małych grudek, ale nie zawsze. Jeśli mam to nasilające się, tak jak na przykład teraz, prawie cała twarz mnie swędzi i gdybym wieczorem nie posmarował się kremem to skóra byłaby na pewno złuszczona. To takie uczucie teraz jakbym opalił się na Słońcu, czuję się jakbym miał naciągniętą skórę, swędzi. Mam to nawet teraz na około oczu. Co jest grane, nigdy tak nie miałem? Będę musiał jutro iść nawet lekarza, chociaż nie bardzo mi to pasuje, a w Polsce będę dopiero z 2 tygodnie. Nie umiem sobie przypomnieć przy jakich napojach lub jedzeniu to się nasila. Dziękuję za wcześniejszą odpowiedź i serdecznie pozdrawiam

ponad rok temu

Z opisu można wnioskować iż rzeczywiście jest to zapalenie wokółustne (dermatitis perioralis). Proszę spróbować stosować łagodne preparaty do mycia twarzy (najlepiej Cetaphil, Physiogel), to już powinno pomóc i zmniejszyć uczucie suchości na twarzy.
Dalsze leczenie powinien prowadzić Pan pod kontrolą dermatologa.

Pozdrawiam!