Swędzenie, zaczerwienienie i pieczenie napletka - czym leczyć?

Witam! Mam 14 lat i od około 5 dni zaczął mnie swędzieć napletek. Zrobił się trochę czerwony, a dziś zauważyłem, że gdy dotknę zaczerwienione miejsce to mnie piecze. Zacząłem smarować napletek preparatem miejscowym z grupy pochodnych imidazolu i jakby pomagało.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję drożdżakową prącia. Przemawiają za tym objawy kliniczne jak i reakcja na stosowane leczenie miejscowe. Dokładne rozpoznanie możliwe jest tylko po badaniu dermatologicznym i ewentualnym badaniu mikrobiologicznym.
Warto wiedzieć, że stosowany preparat miejscowy z grupy pochodnych imidazolu wykazuje umiarkowane działanie przeciwgrzybicze i nie zawsze jest wystarczający. Jeśli objawy nie ustąpią całkowicie warto skonsultować problem z dermatologiem w celu zastosowania leczenia ogólnego.