Swędzenie żołędzia i dziwna wydzielina - czy to może być spowodowane lekami?

Od paru dni odczuwam ciągłe swędzenie żołędzia. Nie mam żadnych białych ani czerwonych plamek. Raz przy myciu zauważyłem dziwną wydzielinę na napletku, była biała i wyglądała jak mokry papier. Przez 2 pierwsze dni myślałem, że to od proszku do prania, lecz nie, ponieważ kiedy wyprałem w innym proszku moją bieliznę było to samu uczucie swędzenia na żołędziu. Czy to może był spowodowane tym, że przez 3 tygodnie brałem leki na anginę?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję grzybiczą (drożdżakową) prącia. Na taką przyczynę może wskazywać wywiad (przebyta antybiotykoterapia) oraz zgłaszane objawy.
Aby stwierdzić dokładną przyczynę, konieczna jest ocena dermatologiczna oraz ewentualne badanie mykologiczne. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem lub lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl