Świąd skóry stóp

Witam, mam 29 lat, jestem kobietą i mam dwójkę dzieci w wieku 1 rok i 4 lata. Od trzech miesięcy męczą mnie swędzące stopy. Swędzą tylko w nocy, lub gdy je przegrzeję. Grzybica stóp została wyeliminowana jako przyczyna. Badania w kierunku nieprawidłowej pracy tarczycy również są w normie (tsh, ft3, ft4). Obecnie od 10 dni stosuję E***, ale świąd się nasila. Niestety lekarz pierwszego kontaktu, nie wie co może być przyczyną, a na kolejną wizytę u dermatologa nie mam pieniędzy. Bardzo proszę o wskazówki, problem może prozaiczny, ale uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Określenie przyczyny nie jest możliwe bez zebrania dokładniejszego wywiadu oraz badania- przede wszystkim obejrzenia stóp, ale również całkowitego badania przedmiotowego-ponieważ może być  to jeden z objawów zupełnie na pozór nie związanej z tą częścią ciała choroby, której pozostałe objawy jeszcze się  nie ujawniły.
Pozdrawiam