Szampon na łysienie - jaki jest najlepszy?

Dzień dobry! Mam 24 lata i strasznie duże zakola, zaczynam łysieć. Czy jest jakiś skuteczny szampon, który spowoduje, że moje włosy zaczną rosnąć? Używam szamponów i odżywek z serii panteen, ale nic nie działa innych też próbowałam timotei i różnych, ale też nieskuteczne. Słyszałam, że dobre szampony są te, których używają osoby po chemioterapii. Czy mogłabym użyć takiego szamponu? Pozdrawiam serdecznie. Monika K. Proszę o odpowiedź na adres.

Witam serdecznie!

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być wiele.
Opis może wskazywać na łysienie androgenowe. Częściej schorzenie to dotyka mężczyzn, jednak kobiety są również zagrożone.
Więcej informacji na temat dolegliwości znajdzie Pani między innymi w załączonym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/lysienie-androgenowe-u-kobiet.

Wskazane jest wykonanie badań podstawowych w celu eliminacji innych przyczyn łysienie oraz wizyta u dermatologa - nie jest konieczne skierowanie. Leczenie powinien zlecić specjalista.

Pozdrawiam