Szanse na ciążę 2 tygodnie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

witam mam pytanie 2 tygodnie temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne w tym czasie kochałam sie z narzeczonym bez zabezpieczenia przez tydzien bolał mnie brzuch głowa i ogólnie zle sie czułam wczoraj przestał mnie bolec brzuch czuje sie dobrze wczoraj tez kochałam sie z narzeczonym bez zabezpieczenia czy jest mozliwosc że jestem w ciaży?czy można już to sprawdzic?5 listopada mam wizyte u ginekologa czy już bedzie cos widac co powiedziec dla pani doktor ?pomocy

Lek. Marta Gryszkiewicz

Objawy mogą być związane z odstawieniem antykoncepcji. Jednak ciąży wykluczyć nie można Test ciążowy należy wykonać nie wcześniej niż po 14 dniach od stosunku. W Pani sytuacji sugeruję zamiast testu z moczu wykonać laboratoryjne oznaczenie poziomu beta-hCG we krwi. Wynik będzie bardziej wiarygodny. Na wizycie u ginekologa raczej nie będzie jeszcze nic wiadomo.