Szanse na uratowanie dziecka w ciąży bliźniaczej

Corka była w ciąży bliźniaczej,dzis lekarz stwierdził ze jedno z dzieciatek nie zyje.Co będzie dalej jakie sa szanse na uratowanie drugiego dziecka Corka jest w 20 tygodniu ciąży,widze jej rozpacz i strach jak mam jej pomocPanie Doktorze czy można mieć nadzieje?Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie można (na podstawie podanych informacji) jednoznacznie okreslić przyczyny obumarcia jednego z płodów i w związku z tym, nie można też jednoznacznie określicz szans na przeżycie drugiego dziecka. Natomiast pomimo obumarcia jednego z bliźniąt drugie dziecko ma w dalszym ciągu szansę urodzić się zdrowe. Córka musi jednak pozostawać pod obesrwacją ginekologa i stosować się do zaleceń lekarzy.