Szanse na wpadkę

Witam! Po rocznej przerwie moja dziewczyna zaczęła zażywać tabletki antykoncepcyjne, które kupiła jeszcze z poprzedniej recepty (termin ważności jest OK). Kilka dni temu współżyliśmy, ja zabezpieczyłem się dodatkowo prezerwatywą. Dziś powinna dostać okres, ale nie dostała (zanim zaczęła brać tabletki miała go bardzo nieregularnie). Moje pytanie, jakie są szanse na wpadkę, jeśli ona zażywa tabletki zgodnie z instrukcją wydaną przez ginekologa podczas pierwszej wizyty, czy mamy podstawy do obaw? Dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tabletki antykoncepcyjne prawidłowo stosowane mają prawie 99% skuteczność. Dobrze stosowana prezerwatywa o wysokiej jakości może osiągać skuteczność bliską 95-97%. Szansa na to, że Pana partnerka jest w ciąży jest bardzo bliska zeru (o ile we właściwy sposób stosujecie jednocześnie wyżej wymienione metody). Krwawienie podczas 7-dniowej przerwy w stosowaniu tabletek występuje zwykle w ciągu 2-4 dni od zażycia ostatniej tabletki z opakowania, niekoniecznie od razu następnego dnia. Brak krwawienia podczas 7-dniowej przerwy nie musi oznaczać ciąży, jednak przed rozpoczęciem następnego opakowania trzeba ciążę wykluczyć.

Pozdrawiam!