Szanse na zajście w ciążę w przebiegu endometriozy i zespołu policystycznych jajników

Witam, mam 26 lat. W zeszłym roku dowiedziałam się, że jestem chora na endometriozę (III stadium). W obecnej chwili jestem po półrocznych badaniach klinicznych nad lekiem na endometriozę (lekarz prowadzący dr Lemieszczuk). Chciałabym zajść w ciążę, ale niestety mam jeszcze problemy z wysokimi poziomem insuliny po obciążeniu (na czczo 10,9; po 1h 84,2; po 2h 93,4) i PCOS. Proszę o radę jakie rzeczy powinnam zrobić żeby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Sylwia

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W Pani przypadku wymagana jest rozmowa z lekarzem prowadzącym, gdyż szansa na zajście i donoszenie ciąży jest zależna głównie od odpowiedniego leczenia podawanych przez Panią chorób.