Szanse na zapłodnienie w dni płodne

Witam, jaka jest szansa na zapłodnienie w sytuacji, gdy partnerka ma dni płodne, po stosunku z prezerwatywą (bez środka plemnikobójczego), podczas którego nie doszło do wytrysku. Prezerwatywa została zdjęta, a po około 15 minutach, penis został na chwilę znów wprowadzony do pochwy partnerki, bez wytrysku ani stanu wysokiego podniecenia - stanu przedwytryskowego. Możliwe, że obecne były małe ilości płynu preejakulacyjnego. Wiek obojga to 20 lat. Partner nie prowadzi zdrowego stylu życia - nałogowo pali (partnerka również), odżywia się dosyć przypadkowo, nie prowadzi regularnego trybu życia (przez pracę zmianową na dzień lub noc) - może to wpływać na kondycję plemników. Oczywiście zdarzenie zaszło pod wpływem dużej ilości alkoholu.

Witam serdecznie!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży istnieje, ale jest ono niewielkie. Wiele zależy od czasu założenia prezerwatywy (czy było to na samym początku zbliżenia czy dopiero tuż przed wytryskiem). Jeżeli była ona założona prawidłowo,tzn. na samym początku zbliżenia to ryzyko ciąży jest znikome. Plemniki obumierają zwykle w ciągu kilkunastu minut, a zatem prawdopodobieństwo zapłodnienia resztkami spermy jest również niewielkie. Na koniec pozostaje kwestia niezabezpieczonej ponownej próby penetracji. Tu niestety ryzyko ciąży jest największe, choć nadal wydaje się być niskie. W obecnej sytuacji najbezpieczniej byłoby wykonać test ciążowy, jednak nie wcześniej niż 14 dni od zbliżenia. Wcześniej wyniki mogą być fałszywie ujemne.
Pozdrawiam