Szczawiany wapnia a wysypka na całym ciele

Od pół roku mam wysypkę(bąble) i tak naprawdę nie wiadomo od czego . Pani dermatolog wysłała mnie na badania krwi i moczu i okazało się że mam jakieś liczne szczawiany wapnia i że to oznacza kamicę nerkową. Co mam z tą wiedzą zrobić? Iść do lekarza rodzinnego ? Jak to leczyć ? (Nie wiem czy to ważne ale podczas okresu bardzo mnie bolą nerki)

Witam! Bezobjawowa kamica i nadmierne wydalanie szczawianów wapnia w moczu nie wymaga leczenia. W tej sytuacji przede wszystkim sugerowałabym wykonanie usg układu moczowego.