Szczawiany wapnia w moczu a guzki między paliczkami dłoni

Od dzieciństwa zawsze miałam w badaniach moczu szczawiany wapnia (innych szczawianów nie pamiętam a lekarka mówiła, ZE TO DOBRY OBJAW bo je wydalam) natomiast od 4 lat rosną mi guzki między paliczkami dłoni mam już zaniki mięśni palców dłoni, bóle. Nikt nie proponuje mi kuracji a jedynie środki p/bólowe (w Instyt. reumatologicznym w W-wie) Co mam robić. bo to jakiś absurd.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna pani, prawdopodobnie guzki są złogami substancji akumulowanych prze organizm ( z Pani opisu nie wynika czy są to guzki dnawe, czy innego rodzaju). Leczenie przeciwbólowe jest standardowym leczeniem w leczeniu guzków. Proszę stosować się do zaleceń lekarzy. Pozdrawiam