Szczepienia przed operacją usunięcia pęcherzyka żółciowego

Czeka mnie operacja pecherzyka zólciowego ( kamienie ) jakie musze mniec szczepienia ? Mam pytanie trafiajac po nóz czyli operacje czesto odzywaja sie nowotwory . Czy mozna wykonac jakies badania czy mamy nowotwor przed zdecydowaniem sie na operacje pecherzyka gdyz moja babcia po usunieciu pecherzyka okazało sie ze ma raka i umarła w ciagu dwuch lat to moze lepiej nie ruszac tego

Nie ma obowiązku wykonywania żadnych szczepień przed tego typu operacją. Każdy zakład opieki zdrowotnej powinien zapewnić pełne bezpieczeństwo co do możliwości jakiegokolwiek zakażenia. Jednak często pacjenci przed zabiegami wykonują szczepienia we własnym zakresie przeciw zakażeniu zapalenia wątroby typu B. I proszę nie wierzyć w żadne głupoty na temat tego, że jakakolwiek operacja wywołuje powstawanie nowotworu. Zapewne nowotwór już istniał przed samym zabiegiem tylko nie został wcześniej rozpoznany. Nie ma powodu do obaw i trzeba poddać się zabiegowi usunięcia pęcherzyka żólciowego jeśli są ku temu wskazania. Właśnie odwlekanie zabiegu w przypadku kamicy pęcherzyka żólciowego może wywołać powstanie raka pęcherzyka żółciowego.