Szczepienie drugą dawką Priorixem u dziecka

Witam, Mieszka w Tunezji, ale gdy kontrakt męża sie skończy wracamy do kraju. Nasz syn tutaj sie urodził i do tej pory kalendarz szczepień mniej wiecej pokrywał sie z europejskim. Problem pojawił sie teraz, dziecko zostało w wieku 12 miesięcy (skończonych) zaszczepione Priorixem. Według polskiego kalendarza szczepień druga dawkę powinien otrzymać w wieku 10 lat. Tutaj lekarz chce go drugi raz szczepic w wieku 18 miesięcy. Skąd ta różnica i czy mogę nie tera nie szczepic ?!

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, widocznie w Tunezji ze względów epidemiologicznych opartych an doświadczeniu lepiej szczepić drugą dawkę szybciej niż w Polsce. Jednakże może Pani zawsze odmówić i poczekać na szczepienie w Polsce. Proszę jednak o konsultacje lekarską i podjęcie tematu przez lokalnego pediatrę celem wyjaśnienia takiego schematu szczepienia. Pozdrawiam.