Szczepienie przeciw wściekliźnie a ryzyko zarażenia innych

Witam, w dniu wczorajszym zostałam zaszczepiona przeciwko wściekliźnie ( kontakt ze slina dzikiego kota, brak naruszenia tkanki). Podczas pobytu na izbie przyjęć nie uzyskałam żadnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, mianowicie czy po I dawce szczepienia jestem już bezpieczna, czy jednak istnieje możliwość zarażenia się ode mnie? Po jakim czasie od szczepienia mogę starać się o dziecko? Po jakim czasie w grę wchodzą bliższe kontakty intymne? Czy szczepionka ma wpływ na tabletki Sylvie 30?

Proszę zgłosić się do Izby Przyjęć i uzyskać informacje na ten temat. Ewentualnie można zgłosić się do poradni chorób zakażnych. Lek nie powinien mieć wpływu na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.