Szczepienie przeciwko żółtaczce a usuwanie znamiona

Szczepienie przeciwko żółtaczce. W maju mam mieć usuwane znamię na NFZ. Lekarz kazał mi przyjść z dokumentami odnosnie szczepienia przeciwko żółtaczki a jak ich nie mam to aby się zaszczepić. Czy takie szczepienie jest refundowane przez NFZ a jak nie to ile kosztuje, czy należy je zrobić przed samym zabiegiem( np. miesiąc przed, czy też jak najszybciej) ?

Takie szczepienie jest nierefundowane przez NFZ i nieobowiązkowe. Koszt jednej szczepionki około 50 zł. Szczepienie wykonuje się w trybie 0-1-6 czyli np. 1 - teraz, 2 - za miesiąc, 3 - 6 miesięcy od pierwszego. Pełną odporność nabywa się 2 tygodnie po 2 dawce. Najlepiej już zacząć się szczepić.