Szczepionka na świnkę

Witam, mam pytanie dotyczące szczepionki na świnkę, otóż wykonane badanie potwierdziło, że przeciwciała IgG Mumps mam na poziomie 6,2, natomiast wynik przeciwciał IgM ujemny. Wnioskuję więc, że świnki nie przechodziłem. Jeśli chciałbym się zaszczepić to mogę przyjąć szczepionkę skojarzoną przeciw różyczce, ospie i śwince - ale co gdybym różyczką bądź też ospę w dzieciństwie przechodził - czy można taką szczepionkę przyjąć (z tego co wiem przechodziłem różyczkę). A drugie pytanie to: jaka szczepionka dostępna jest tylko na świnkę? Wyczytałem, że MUMPSVAX, natomiast doczytałem także, że jest niedostępna w Polsce. Proszę o informację, jaką szczepionkę powinienem przyjąć i czy po szczepieniu zanim wytworzą się przeciwciała nie będę w stanie zarazić moich dzieci w wieku 6 miesięcy? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Witam serdecznie!

Ma Pan dodatnie przeciwciała w klasie IgG które świadczą o przebyciu choroby. Przeciwciała w klasie IgM wytwarzają sie jedynie w fazie ostrej zakażenia i po czasie ich poziom spada. Przeciwciała IgG stanowią formę pamięci organizmu o przebytej chorobie i pozwalają na szybką obronę przy ponownym kontakcie z wirusem.
Przeszedł wiec Pan świnkę i nie ma potrzeby przyjmowania szczepionki. Niekiedy przebieg choroby może być skąpoobjawowy, co może skutkować niewiedzą o zachorowaniu.

Pozdrawiam