Szczupła sylwetka a niski wzrost

A więc mam wzrostu 155 cm jestem bardzo niska (mój kompleks) a waże ok 44kg przez wzrost jestem"gruba"niby ważę normalnie ale jestem niska i dla tego mam trochę grube uda tzn. nogi i mam"większy"brzuch a chciałabym bardzo mieć płaski. Ostatnio chłopak zaprosił mnie na basen ale za bardzo się wstydzę mojej figury Co mam robić abym była szczupła i czy wgl to możliwe, żeby z takiego małego grubaska stała się szczupła dziewczyna Moze jakieś ćwiczenia ;c bardzo chce być szczupła :(
ponad rok temu

Witam serdecznie, Twoja masa ciała jest nawet zbyt niska :) Nie zaszkodziłoby, gdybyś przybrała na masie z 3-4 kg. Nie podałaś swojego wieku, ale podejrzewam, że jesteś jeszcze w okresie dojrzewania - hormony trochę buzują i stąd mogą wynikać pewne dysproporcje w sylwetce. Zachęcam do aktywności fizycznej - spacerów, szybszych marszów, biegania, jazdy na rowerze, gimnastyki w domu, i oczywiście również - pływania :) Naprawdę nie masz powodu do wstydu i warto dla zdrowia byłoby wybrać się na basen!

Witaj,
Twoje obecne BMI wynosi 18,3 i wskazuje na małą niedowagę (norma BMI - 18,5-24,9). Spożywaj regularnie posiłki co 3-4 godziny i zwiększ aktywność fizyczną. Odpowiednio dobrane ćwiczenia wymodelują ciało i pozwolą na utratę kilku centymetrów w tali. Zapoznaj się proszę z tymi artykułami: http://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-szczupla-sylwetke, http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch, http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki. Pozdrawiam, Aneta Kościołek