Szczupła sylwetka: jak wymodelować twarz?

Mam pytanie, tzn. mały problem. Mam 160 cm wzrostu, średnia waga to 48-49 kg. Ważąc tyle, wyglądam normalnie. Jestem szczupła. Mam proporcjonalne kształty, ale moim problemem są policzki, które mi nie pasuja. Kilka miesięcy temu zastosowałam dietę, tzn. głodówkę. Ważyłam wtedy 45 kg i miałam zgrabną, szczupłą twarz. Uważam, że wyglądałam dużo lepiej. Problemem było jednak to, że wszystko wygladało na mnie jak na wieszaku! Zawsze jak zaczynam tyć to najpierw na twarzy! Kompletnie nie rozumiem dlaczego. Czy jest na to jakaś rada? Proszę o odpowiedź. Może jakaś dieta niskotłuszczowa + ćwiczenia pomogą mi zachować kształty i pozbyć się dręczących mnie policzków? Uprawiam sport, ale to nic nie daje.
ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Nie ma diety, ani ćwiczeń, które pozwalałyby wymodelować twarz. Niestety w przypadku odchudzania zwykle jest tak, że stopniowo chudną kolejne partie ciała.

Twoja waga jest prawidłowa i nie powinnaś stosować diety odchudzającej, a tym bardziej głodówki. Być może ocena Twojego wyglądu jest subiektywna i niezadowolenie jest nieco wyolbrzymione. Postaraj się spojrzeć na siebie mniej krytycznym okiem.

Jeśli chodzi o dietę. Polecam stosować się do zasad zdrowego odżywiania:
- regularnie spożywane posiłki, najlepiej 4-5 razy dziennie,
- śniadanie do godziny po przebudzeniu,
- kolacja na ok. 3 h przed snem, najlepiej produkty czystobiałkowe,
- co najmniej 1,5 litra płynów/dobę (najlepiej woda, zielona/czerwona herbata),
- wyklucz nadmiar cukrów prostych (głownie słodycze) oraz tłuszczów nasyconych (masło, margaryna, tłuste potrawy, smażone produkty),
- jedz chude mięsa oraz ryby, warzywa oraz owoce,
- ogranicz produkty mączne- pieczywo oraz makarony, muesli, ziemniaki oraz alkohol.

Uprawianie sportu powinno nie tylko poprawić Twój wygląd i kondycję, ale też samopoczucie.
Pozdrawiam