Szczypanie, swędzenie, wydzielina i czerwone plamki na penisie?

Witam, mam taki problem, mianowicie, mam 23 lata i od pewnego czasu zauważyłem problemy z penisem, a sprawa wygląda tak, że co jakiś czas pojawia mi się żółtawa, nieładnie pachnąca wydzielina i swędzenie i czerwona plama na żołędziu, ale to trwa jakieś dwa dni i później zanika i jest wszystko ok. Nie wiem sam co to może być, a wstydzę się po prostu wizyty u lekarza proszę o poradę? Z góry dziękuje .

Witam!

Powyższe objawy nie są typowe dla alergii. Wskazują na zakażenie w obrębie żołędzi i cewki moczowej. W takim przypadku konieczna jest wizyta u lekarza (najlepiej wenerologa lub dermatologa). Po dokładnym obejrzeniu zmian i lekarz będzie mógł stwierdzić, jaki mikroorganizm najprawdopodobniej wywołał chorobę. Dzięki temu dostanie Pan odpowiednie leki i objawy powinny ustąpić.
Powinien Pan jak najszybciej zgłosić się do lekarza, ponieważ zaniedbane zakażenia w obrębie narządów płciowych mogą dawać groźne powikłania z niepłodnością włącznie. Poza tym istnieje ryzyko przeniesienia zakażenia na osoby z którymi Pan współżyje.