Szkodliwość badań tomografem i RTG u dziecka

Witam! Pani Doktor - chciałabym zapytać o szkodliwość badań tomografem i rtg u dziecka. Mój syn po urazie głowy zlecone miał badania tomograficzne(w wieku lat 4) , na szczęście nic złego nie wykazało.Jednak dziecko nadal narzekało na ból głowy .Lekarz zlecił po 1,5 roku prześwietlenie zatok. Pierwsze zdjęcie nie wyszło, poruszył się .Następnego dnia powtórka. Zatoki zdrowe. Zastanawiam się czy taka ilość badań i odstęp czasu jest bezpieczny. Dziękuję za odpowiedź

Witam i serdecznie pozdrawiam, nie należy przesadzać z tomografią i badaniami rtg - promienie Roentgena są szkodliwe, o wiele lepszym badaniem (więcej informacji , nieszkoddliwe zupełnie ) jest badanie NMR - rezonans elketromagnetyczny.

Pozdrwaiam.

Jednak Pani sama pisze ,ze były wskazania do wykonania badań .lekarz kierujący posiada całą pełna wiedzę i proszę byc pewna ze widzi celowość wykonanie badania .