Sznurkowate zgrubienie w piersi, płyn z brodawki - czy te objawy są niepokojące?

Witam,

mam 36 lat, od kilku dni odczuwam lekki ból na spodniej stronie lewej piersi. Badając się palpacyjnie, nie stwierdziłam żadnych guzków. Jednak dzisiaj, kiedy pochyliłam się podczas mycia, odczułam ten ból znacznie silniej. Dotknęłam piersi (w pozycji pochylonej) i wyczułam rodzaj sznurkowatego zgrubienia biegnącego od dołu piersi w kierunku brodawki. W tym miejscu jest też widoczne wklęśnięcie piersi (tylko w pozycji pochylonej). Mam troje dzieci, najmłodsze odstawiłam od piersi ok. 9 miesięcy temu. Dodam, że przez cały ten okres po ucisku brodawki lewej piersi wydobywają się z niej kropelki białawo-żółtawego płynu (po ucisku prawej brodawki pojawia się tylko odrobina wilgoci, albo nic). Co mogą oznaczać takie objawy? Co powinnam zrobić?

Proszę o poradę.

Witam serdecznie.

Uważam, że powinna Pani zgłosić się do lekarza ginekologa. Niestety z opisu trudno wnioskować, co może Pani wyczuwać, do wyjaśnienia konieczne jest badanie lekarskie oraz ewentualnie wykonanie badań dodatkowych, takich jak USG piersi. Wyciek z piersi po zakończeniu karmienia może utrzymywać się do około roku.

Pozdrawiam serdecznie