Szorstka i pękająca skóra na kostce oraz drętwienie palców

witam od dluzszego czasu mam na lewej kostcce szorstka skore ktora mi peka,jak dotykam tego miejsca czuje silne mrowienie od kostki do dwoch najmniejszych palcow u stopy kosti prawie nie czoje jakby byla martwa tylko gdy dotykam to mam to mrowienie kostka w jednym miejscu jest lekko zasiniona tam gdzie mam ta dziwna skore co moze byc tego powodem?martwie sie gdyz to mi sie rozprzestrzenia czy powinnam zbadac cukier?prosze o odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto wykonać badanie poziomu glukozy we krwi. Objawy jakie Pani podaje najprawdopodobniej związane są z pewną utratą lub zaburzeniem funkcji nerwów czuciowych. Proszę zgłosić się także do neurologa.