Szorstkie, czerwone policzki u niemowlaka - czym smarować?

Mam pytanie: mam 2-miesięcznego syna i na policzkach pojawiło się coś szorstkiego, jakby liszaj? I nie wiem czym mogłabym to smarować? Myłam buzię samą wodą, smarowałam kremem Bambiono itp. i nic, tylko po smarowaniu czerwone placki wyskoczyły i nie mam pojęcia, co mam robić.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane objawy u dziecka mogą niestety świadczyć o reakcji uczuleniowej - jeżeli karmi Pani piersią, proszę uważnie przyjrzeć się jadłospisowi i ograniczyć produkty, które są częstą przyczyną alergii. Jeżeli dziecko jest karmione sztucznym pokarmem, być może wskazana będzie zmiana mieszanki.

Konieczna jest wizyta u pediatry - bez badania, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie można postawić pewnego rozpoznania, a co za tym idzie okreslić zaleceń. Proszę z wizytą nie zwlekać.

Pozdrawiam.