Sztywnienie rąk, ból w łokciach, kolanach i stopach, drętwienie twarzy, mrowienie stóp i zanik głosu

Od 3 lat.Sztywnienie rak palcow .bol w lokciach.Bol w kolanach stopach.dretwienie twarzy mrowienie stop.bol krtani zaniki glosu.ostatnio silny puslujaco palacy bol ktory mam wrazenie zaczyna sie w krzyzu pozniej nogi az dochodzi do dloni i znowu palce zaczynaja sztywniec.Badania zrobione Rezonans glowy , odcinka ledzwiowego, odcinka szyjnego ,przeswietlenie pluc.bolerioza .hiv.wyniki negatywne i nadal nie wiem co to.chociaz mialem male zapalenie stawow.i problem z dyskami podobno teraz oba sa ok

witam, z endokrynologicznego punktu widzenia, to można by podejrzewać zaburzenia gospodarki wapniowej- wtedy wyjaśni nam sprawę wykonanie tzw.stężenia wapnia zjonizowanego, ew.próba tężyczkowa (robią neurolodzy zazwyczaj), ew.szersza diagnostyka gospodarki Ca-P, tzn.z krwi wapń i fosfor, oraz ich dobowe wydalenie z moczem, stężenie witaminy D3. Nie wszystkie opisane objawy pasują do tego schorzenia, więc skonsultowałabym się również u reumatologa, ew.neurologa w razie potrzeby.

Witam, to może być początek choroby reumatoidalnej. ma ona taki przebieg, że badania krwi mogą nic nie wykazywac przez kilka pierwszych lat. Rozpoznanie często stawia się po około 5 latach, kiedy zaczynają się pojawiać zmiany w badaniach laboratoryjnych krwi. Powinien Pan być pod opieką reumatologa.