Szwagier znęca się nad moją rodziną - co robić?

Przeszło 20 lat znęca się nade mną mój szwagier. Jak tylko ożenił się z moją siostrą zupełnie się zmienił.Jak posprzątałam mieszkanie to specjalnie chodził w gumaczach po błocie, a potem po mieszkaniu. Jak powiedziałam, by zmienił obuwie bo sprzątnęłam, to szwagier wyzwał mnie od rożnych. Potem jak się dowiedział, że wychodzę za mąż to się upił, zaczął mnie wyzywać, więc zamknęłam drzwi na klucz od korytarza, to je pięścią rozwalił. Chciał go wtedy uspokoić kolega, który u niego był, ale szwagier przyłożył mu w twarz - od tamtego czasu tamten jego kolega już nie przychodzi. A ja i moja rodzina przechodzimy koszmar z tym człowiekiem. Mojej siostrze chyba to nie przeszkadza, szwagier też ją wyzywa, popycha, ale jej to widać jest bez znaczenia. Nawet jest jej to na rękę, bo zawsze się tłumaczy przed naszą matką, że np. mamy być cicho, bo on przez nas się z nią kłóci. Ostatnio szwagier zaczął szarpać mojego męża zniszczył mu sweter i telefon. Wyzywa nasze dzieci a potem się dziwi jak one mu się tym samym odpłacają bo on ich tego uczy. Policja nie reaguje na nasze wezwania. Spiszą i to wszystko. Sąd też ma to gdzieś. Moja matka nawet nie reaguje na to, że on mierzył z wiatrówki do moich dzieci, że spuszczał psa z łańcuchu na nie, że straszy ich na podwórku i wyzywa. Nie mam już sił, szwagier nas obgaduje opowiada niestworzone rzeczy i tak to wygląda jakby cała wina była po naszej stronie. Dręczy nas psychicznie i fizycznie. Codziennie potrafi wypić kilkanaście piw. Przyprowadza do domu różnych facetów i z nimi opróżnia butelki. Dla obcych jest osobą idealną ale dla nas szwagier jest tyranem, jego matka mu wpoiła, że to on powinien być właścicielem i tak to sobie zakodował. Moja matka na razie jest właścicielką, ale nie reaguje na to co robi, bo jak mówi to jest mąż mojej siostry, a ona nie chce się z nim kłócić,a co ona ma powiedzieć, wtedy on nic w domu nie zrobi, a są gorsi faceci itp. My nawet już go unikamy jak możemy, ale on zawsze szuka dziury w całym. Nie wiem co mam zrobić i do kogo się zwrócić. Nie możemy nawet spokojnie wjechać autem do domu, bo jego rodzina, on i jego znajomi często zastawiają nam wjazd, który jest wspólny. Dla niej liczy się tylko to że przynosi pensję do domu. Moja matka, pomimo że jest jedyną właścicielką nie robi w tej sprawie nic. Tym samym mu pozwala by nas ciągle nękał.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Pani sytuacja jest bardzo trudna. Sprawę ze szwagrem warto rozwiązać na drodze prawnej. Więcej informacji na ten temat uzyska Pani u prawnika.

Warto również, by Pani i Pani rodzina została otoczona opieką psychologa. Zarówno pomoc psychologiczną, jak i prawną uzyska Pani bezpłatnie w takich ośrodkach, jak OPS (dział pomocy specjalistycznej, Centrum Interwencji Kryzysowej, Centrum Pomocy Rodzinie. Mogłaby Pani również zgłosić problem do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i dowiedzieć się, co mogą Pani zaproponować w tej sprawie.

Działania Pani szwagra są przemocą, dlatego też policja ma obowiązek reagować na każde wezwanie. Warto, żeby skorzystała Pani z pomocy psychologicznej jak najszybciej i zachęciła do tego rodzinę. Ciągłe, długotrwałe przebywanie w takiej sytuacji może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Pozdrawiam