Tabletka "72 h po" i plamienia a ciąża

Witam. Mam pytanie. Po stosunku w czwartek poszłam do ginekologa w piątek i przepisał mi on tabletkę 72 po E*****. Dzisiaj (sobota) miała krwawienie i teraz zbytnio nie wiem czy mogę być w ciąży czy nie? Pierwszy raz brałam takiego rodzaju antykoncepcję i strasznie się boję. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Lek, który Pani przyjęła nie chroni w 100% przed ciążą. Po jego przyjęciu mogą pojawić się dodatkowe krwawienia. Jednak w późniejszym czasie powinno dojść do normalizacji cyklu. Może Pani wykonać test ciążowy po 10 dniach od stosunku. Jednak test najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki.

Pozdrawiam