Tabletka antykoncepcyjna przyjęta 8 godzin po czasie

Wczoraj zapomniałam wziąć tabletki, a ściślej wzięłam ją o jakieś 12,5 godziny za późno, była to 8 tabletka z opakowania, a tabletki biorę już ponad rok, tyle że ostatnio zmieniłam ja ze względów cerowych na O*** i jest to moje 2 opakowanie. Czy jest możliwość zajścia w ciążę, jeśli kochałam się z moim partnerem w przeciągu ubiegłego tygodnia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przyjęła Pani 7 pierwszych tabletek z danego opakowania regularnie, to ryzyko ciąży jest minimalne (porównywalne do tego, które istnieje bez pominięcia tabletki). Nie jest konieczne dodatkowe zabezpieczanie się.