Tabletka antykoncepcyjna przyjęta dwa razy tego samego dnia o tej samej porze - co robić?

Dzień dobry, mam pytanie. Przyjęłam wczoraj (piątek) tabletkę o godz 21.00 i zaraz po niej drugą, bo wystraszyłam się, że zapomniałam wziąć (w czwartek), później okazało się, że źle odczytałam na blistrze i teraz mam wziętę 2 tabletki o jeden porze tego samego dnia. Teraz zostało mi 5 tabletek w blistrze i kończę w środę, a powinnam w czwartek. Czy wybrać to opakowanie do końca? A jeśli tak, to kiedy zacząć następne? Bo jeśli prawidłowo skonczyłabym opakowanie w czwartek, to potem bym przyjęła następne opakowanie w piątek, a jak teraz wybiorę do środy, to następne kiedy mam zacząć? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjmowanie 2 tabletek jednego dnia, choć niewskazane, jeśli występuje sporadycznie nie powinno prowadzić do nieprawidłowości. Na pewno nie zmniejsza działania antykoncepcyjnego. Może Pani spokojnie wybrać tabletki z tego opakowania do końca, jednak następne musi Pani zacząć nie później niż 7 dni od ostatniej tabletki (tj. dzień wcześniej niż do tej pory).

Wydłużenie przerwy powyżej 7 dni powoduje zmniejszenie skuteczności w zapobieganiu ciąży.