Tabletka awaryjna a pozytywny test ciążowy

Witam, ostatnio kochałam się z chłopakiem, wychodzi, że miałam dni płodne :/ a prezerwatywa nam pękła i większość spermy zostało w pochwie. 4 godziny od stosunku wzięłam tabletkę "72 h po". I czy jest możliwość, ze mogę być w ciąży, gdyż miałam dni płodne??? 6 dni od stosunku zrobiłam test ciążowy i wyszedł, że jestem, ale czytałam, że najlepiej zrobić 14 dni od stosunku. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Oczywiście ryzyko ciąży istnieje w każdym przypadku stosunku seksualnego i nie ma metod 100% pewnych. Tabletka po stosunku jest skuteczną metodą antykoncepcyjną i ryzyko ciąży w tym przypadku jest niewielkie. Wiarygodny wynik testu ciążowego uzyskuje się po 10 dniu od ewentualnego zapłodnienia. Proponuję powtórzyć test i udać się na wizytę do ginekologa.