Tabletka awaryjna w ciągu 40 godzin od stosunku

witam, wzielam tabletke "po" w ciagu 40 godzin od stosunku, zazywam tabletki antykoncepcyjne jednak tabletki 20 zapomnialam i wzielam nastepnego dnia wraz z 21 (24+4 placebo), tak do konca blistra. stosunek przerywany nastapil dzien przed planowana miesiaczka ktora sie nie pojawila stad tez podjecie decyzji o tabletce po. czy kiedy wystapi pierwsze plamienie powinnam zaczac brac tabletki antykoncepcyjne czy zaczekac miesiac na kolejna miesiaczke? pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę przyjąć pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania zgodnie z planem, tj.po 4 tabletkach placebo. Po około 14 dniach od stosunku proszę jednak, dla pewności, wykonać test ciążowy. W przyszłości, w takiej sytuacji proszę raczej przyjąć dwa opakowania po kolei, a nie przyjmować tabletkę awaryjną.