Tabletka PO

Chciałabym dowiedzieć się, czy mogę przyjąć tabletke "PO", jeżeli przyjmuję tabletki **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) (1 tydzień nowego blistra)? Wywoła to jakieś niepożądane skutki? Zabezpieczy? Czy nie? A może nie jest to w ogóle potrzebne? Podczas zbliżenia z moim facetem pękła nam prezerwatywa. Co robić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zdecydowanie nie ma sensu przyjmować dodatkowej tabletki hormonalnej, i to tak silnej! Przecież przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne. Jeśli nie zapomniała Pani ani nie zwymiotowała żadnej tabletki w tym opakowaniu, ani nie miała Pani silnej biegunki, to ryzyko ciąży jest minimalne! Podczas stosowania tabletek nie musi Pani używać w ogóle prezerwatywy (chyba że obawia się Pani chorób przenoszonych drogą płciową). Zdecydowanie za bardzo się Pani denerwuje możliwością zajścia w ciążę.

Pozdrawiam!