Tabletka po a tabletki antykoncepcyjne

Witam, bardzo chciałabym wiedzieć, co się teraz ze mną dzieje. Na ok. 4 dni przed pojawieniem się okresu odbyłam stosunek, który uznaliśmy za niepewny, ponieważ z prezerwatywą było coś nie tak (choć chłopak nie doszedł w środku). Postanowiliśmy sięgnąć po "tabletkę po", którą następnego dnia zażyłam, nie przekraczając 72 godzin. 4 dni póżniej pojawił się okres, a ja podczas jego trwania, pierwszego dnia, zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne. Mineły 2 tygodnie od ich brania, a krwawienie nie odstępuje (2 tygodnie krwawienia). Jutro idę do ginekologa, ale strasznie się obawiam. Czy z moimi hormonami wszystko w porządku, czy to zasługa tabletki po? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie wiem, jak obfite są krwawienia, które u Pani występują... Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej przez pierwsze 3-4 miesiące mogą występować plamienia. Być może tak właśnie jest w Pani przypadku... Nie jest to nic niepokojącego - powinno samo ustąpić z czasem. Jeśli nie ustąpi, należy się zgłosić do lekarza - najprawdopodobniej zmieni preparat na inny, zawierający większą dawkę hormonów. Najprawdopodobniej wszystko wyjaśni się podczas planowanej wizyty u ginekologa.

Pozdrawiam!